KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217158
*
nr 1621 7158
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 76x106 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 19:49:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 19:32:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja olja på duk oljemålning skandinavien skandinavisk vintermotiv vårvinter
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 1621 7158
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 76x106 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/5 19:32:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk johannes ravn norden nordeuropa norge norsk olja olja på duk oljemålning skandinavien skandinavisk vintermotiv vårvinter
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



